Математикадан сабақ-ойын
1 сыныпта
«Айға саяхат»
Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару.
Мақсаты: Студенттің есеп түрін және оны шешу жолдарын анықтау қабілетін анықтау; «Есептер шығару» тақырыбы бойынша білімдерін бекіту.
Тапсырмалар:
Тәрбиелік: 10 санының құрамы туралы білімдерін тиянақтауға жағдай жасау; 10 ішінде санайды; есептерге өз бетінше талдау жүргізе білу бойынша жұмыс; оқушылардың ой-өрісін кеңейту.
Дамытушылық: зейінін, ойлауын, танымдық қызығушылығын дамыту; өзін-өзі бақылау дағдыларын қалыптастыру; қарым-қатынас дағдыларын дамыту.
Тәрбиешілер: қарым-қатынас мәдениетіне, өз бетімен және ұжымдық жұмыс істей білуге, өзара көмек көрсету сезіміне тәрбиелеу; пәнге деген қызығушылығын қалыптастыру. Құрал-жабдықтар: компьютер, карточкалар
Бағаланған УДД: өз бетінше таңдау және танымдық мақсатты тұжырымдау; модельдеу, когнитивтік логикалық және таңбалық-символдық әрекеттер; коммуникативті және сөйлеу әрекеттері.
Сабақтар кезінде
I. Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім. Сәлем жігіттер. Сіздерге жақсы көңіл-күй сыйлайық. Қолымызды көтерейік, Күнге қол созайық. Оның жылы сәулелерін сезейік. Бір-бірімізге күлейік. Сабағымызды бастайық.
II. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.
Мұғалім. Бүгін біз саяхатқа шығамыз. Қай жерде екенін білу үшін жұмбақтарды шешу керек.
Жұмбақтар тізбегі. Әрбір жауапты бір рет басу арқылы ашамыз.
1) Көзді қаруландыру Және жұлдыздармен достасыңыз Көрудің сүт жолы Бізге күшті ... (телескоп) керек.
2) Жүздеген жылдардағы телескоп Планеталардың тіршілігін зерттеу. Бізге бәрін айтып береді Ақылды аға ... (астроном)
3) Астроном – ол астролог,
Бәрін біледі! Тек жақсырақ жұлдыздар көрінеді Аспан толы ... (Ай)
4) Айға құс жете алмайды Ұшыңыз және қоныңыз Бірақ ол мұны істей алады Жылдам жасаңыз ... (зымыран)
5) Зымыранның жүргізушісі бар,
Салмақсыздықты ұнататын адам.
Ағылшынша: astronaut
Ал орысша... Космонавт
Мұғалім. Біздің қандай саяхатқа баратынымызды кім болжады? Студенттер. Ғарышқа. Мұғалім. Бұл дұрыс, ғарышқа, дәлірек айтсақ, айға
Мұғалім. Сізбен бірге ойланайық, нағыз ғарышкер қандай болуы керек?
Нағыз ғарышкер күшті, төзімді, көмек көрсете алатын және математиканы жақсы білетін, санай алатын, шеше алатын, есептей алатын болуы керек.
Сонымен, барлығы дайын ба? Онда айға барайық...
• Кері санақты бастаңыз: 10-нан 1-ге дейін. (Қайырмасы: 10,9,8,7.6,5,4,3,2,1, БАСТАУ!)
Зымыран ұшыру. - Біз ұшып бара жатқанда, маршрутымызбен танысайық.
Маршрут парағы. – Ал әр станцияда есептерді шешу керек.
Сабағымыздың тақырыбы қандай?
Сабақтың тақырыбы. -Сабақтың мақсаты қандай?
Сабақтың мақсаты. Біз айға ұшамыз.
Ал біз қонамыз. Қош келдіңіздер... Олар бізге еріп, тапсырмалар береді. Б
уабы: 7 балық. Жұппен жұмыс.
Тапсырма: Ғарыш айлағында 7 жасыл зымыран болды, ал көк 4 зымыран кем болды. Ғарыш айлағында қанша көк зымыран болды? - Кестелерден сәйкес сызбаны тауып, сызбаны көрсетіңдер. Емтихан. 7 - 4 \u003d 3 (б.) - көк Жауабы: 3 көк зымыран. Дене шынықтыру минуты III. «Ойлан» планетааралық станциясы. Тапсырма. «Кімнің кім екені?» IV. «Граф» жұлдызшасы Жауаппен мысалдарды байланыстырыңыз V. «Неге» планетасы. Тапсырманың суретін салып, бояу VI. Сабақты қорытындылау. Рефлексия. TIK TOK Мұғалім. Сіз барлық тапсырмаларды тамаша орындадыңыз. Біз барлық сынақтардан өтіп, ғарыш сапарынан оралдық. Біз үйрендік.... Біз оқыдық... Біз алдық… Жұмысыңыз үшін рахмет!